#про_нас

Історія випускника-засновника Фундації: Тарас Лукачук

18.12.2023

Випускники Києво-Могилянської академії — це агенти змін в Україні та світі, а також успішні спеціалісти у своїх сферах діяльності. Могилянці — це спільнота, яка завжди тримається разом, і ми раді, що досягнувши професійних висот, випускники повертаються до альма-матер, щоб долучитися до її розвитку. 

 

Тарас Лукачук — випускник факультету суспільних наук 1997 року. З третього курсу працював у міжнародній компанії «Kraft Foods». У 2011-2015 рр. став віцепрезидентом та територіальним директором «Mondelez International» (до 2014 року «Kraft Foods») в Україні, Східній Європі та Центральній Азії, а згодом став очільником регіонального офісу однієї з найбільших світових корпорацій — «Jacobs Douwe Egberts». Тарас також активно залучений до інституцій, що працюють над розвитком університету: Наглядової Ради КМА, Наглядової Ради Асоціації випускників КМА та є головою Наглядової Ради Києво-Могилянської Фундації. 

 

Тарас Лукачук вступав до Академії в один з перших років її відновлення: у 1993 році на факультет суспільних наук — спеціальність «Економіка». Свій вибір вступати до КМА він поянює тим,  що тоді в інформаційному полі було багато історій про корупцію, цінності «блату» та радянських підходів в інших університетах. Тоді як Могилянка поставала зовсім протилежним прикладом. За словами Тараса Лукачука, саме за ці перші роки студентства, він здобув багато знань та навичок. 

 

Тарас Лукачук вважає Могилянку однією з трьох найголовніших трансформацій, які він пройшов за своє життя. Це була трансформація, за яку хотілося бути вдячним. Тому вже з 2010-х він почав активно підтримувати Києво-Могилянську академію, зокрема у сфері викладання: «якщо студенти не отримають найкращої освіти, то і результат студентів буде відповідним». У 2013 році Тарас Лукачук заснував у Могилянці відзнаку «Найкращий викладач-наставник» для викладачів Факультету економіки, а в 2016 році — дві премії для найкращих викладачів Факультету природничих наук та кафедри англійської мови. Ідея полягала не лише в допомозі викладачам, а в підтримці інституції загалом, аби Академія мала змогу проаналізувати свої сильні сторони та розвивати їх разом зі спільнотою.

«Я певен, що ресурси інвестовані в Могилянку, не зникнуть та будуть мультипліковані, оскільки інституція є ефективною. Як я це оцінюю? Я бачу велику кількість успішних та якісних спеціалістів, які є випускниками саме Могилянки. Загалом, ця діяльність не про «зароблені галочки» або споглядання вкладених коштів; це про долучення допомогою, досвідом, порадами, аби разом творити кращу інституцію», — зазначає Тарас Лукачук.

 

У 2023 році Тарас Лукачук зробив внесок  у розмірі 1,000,000 ₴ для заснування Києво-Могилянської Фундації в Україні. Це дозволило створити нові можливості, збирати більше стипендій для студентів та викладачів, а також підтримувати інші проєкти розвитку в Академії.

 

Дякуємо нашому випускнику — Тарасу Лукачуку — за системну підтримку  спільноти Києво-Могилянської академії. Долучайтеся і ви до покращення якості освіти в  Могилянці та Україні загалом. Ми запрошуємо вас підтримати університет, або засновуючи іменні стипендії для студентів та викладачів або в будь-який інший комфортний для вас спосіб. 

Підтримати стипендії для студентів та викладачів

Підтримати Академію

 

Матеріали Дивитись всі

#кампус

Завершено реставраційні роботи фасаду Староакадемічного корпусу

#про_нас

Києво-Могилянська Фундація запустила сторінку Buy me a coffee для Могилянки

#про_нас

Познайомся з тими, хто мотивує: серія зустрічей із успішними випускниками Могилянки

#співпраця

Підтримка Фундацією студентських ініціатив: пів року співпраці із «Взаємодопомогою від НаУКМА»

#стипендії

Зоя Литвин заснувала першу викладацьку стипендію в Києво-Могилянській Фундації в Україні

#стипендії

Студенти Могилянки закрили збір на премію памʼяті професорів Т. Балабушевич та М. Кірсенка за одну добу

#стипендії

Лауреати стипендій від Фундацій в Україні та США

#про_нас

Досягнення Фундації за перші півроку діяльності

#стипендії

Вітайте наших перших стипендіатів

#стипендії

Чому люди засновують іменні стипендії в Києво-Могилянській академії? Історії наших Фундаторів