#стипендії

Чому люди засновують іменні стипендії в Києво-Могилянській академії? Історії наших Фундаторів

08.11.2023

У кожній історії успіху є передісторія, певний каталізатор зміни, такий собі Принцип Парето, який стверджує, що для багатьох явищ 80% наслідків зумовлює 20% причин, і стипендія для студентів є одним із таких прикладів. Ми хочемо розповісти про 4 наших фундаторів іменних стипендій, які вже змінюють життя 7 могилянців.

Довідка. Іменні стипендії — це стала підтримка студентів упродовж декількох років, яка мотивує до зростання та формує майбутніх лідерів.

Стипендія імені Родини Бойчуків

Любомир, Ярослав та Оксана Бойчуки — студенти НаУКМА 2001-2007 років.

Родина Бойчуків неодноразово підтримували університет, однак цього року вирішили заснувати сталу іменну стипендію для підтримки студентів. Мотивація стати фундаторами з’явилася з багатьох причин, однією з таких був власний досвід Любомира Бойчука. Він згадував, що багато могилянців 19902000 рр. вчилися за підтримки діаспори, але «тепер ми —  діаспора, її нове покоління, і прийшов наш час підтримувати студентів в Україні». Сім’я Бойчуків має багату родинну історію меценатства, яку вони хочуть продовжувати, вкладаючи кошти в студентські стипендії.

 

Стипендія від Ukrainian American Coordinating Council / Микити Сафроненка

Микита Сафроненко був студентом Могилянки в 2010-2011 рр., і хоч він так і не став випускником Академії, нині, будучи віцепрезидентом із партнерства та фандрейзингу в UACC, вирішив підтримати чинних могилянців стипендією. UACC — це українсько-американська Координаційна Рада (УАКРада), заснована в Сполучених Штатах у 1963 році українськими емігрантами з метою поширювати та сприяти міжнародному визнанню Незалежної України. Сьогодні UACC активно збирає кошти та співпрацює з численними недержавними організаціями в Україні, щоб швидко надавати необхідну гуманітарну допомогу захисникам України та мирним громадянам. Крім того, UACC у партнерстві з українськими активістами в різних регіонах Сполучених Штатів працює над розвитком місцевих громад та наданням підтримки українським біженцям. 

 

Стипендія імені Мирослава Басараба

Мирослав Басараб мріяв вступити на бакалаврат філології, однак хвороба завадила йому це зробити. Мама Мирослава — випускниця факультету гуманітарних наук, знаючи цінність освіти в Могилянці та бажання сина вивчати українську мову, разом із чоловіком заснували іменну стипендію на його честь:

«Мирослав мав величезну жагу до навчання. Перебуваючи на лікуванні в Бельгії, він мав право не відвідувати школу, але не хотів сидіти у чотирьох стінах. Регулярно (з перервами на хімію) їздив на заняття. Із задоволенням опановував нідерландську мову, продовжував шліфувати англійську, якою вже досить добре володів. Але найбільше його вабила українська мова. Він марив, що буде вчитися саме української філології в Києво-Могилянській академії. Нажаль, хвороба не дозволила втілити цю мрію в життя» — розповів Сергій Басараб, батько Мирослава.

 

Стипендія імені Юлії Матощук

Юлія Матощук — випускниця Академії 2013 року. 

Вона була активною студенткою, навчалася за обміном та брала участь у Всеукраїнських конкурсах наукових студентських робіт на факультеті економічних наук. Зараз із родиною мешкає та працює в Лондоні. Родина Юлії активно підтримує Збройні Сили України, на що виокремлює частину сімейного бюджету і вважає ці внески пріоритетом №1, але також розуміє, що важливо підтримувати майбутні покоління, тому пріоритетом вважають підтримку освіти — студентів.

 

Як зазначив один із фундаторів — Любомир Бойчук: «Війна в Україні має три етапи: короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий. Третій етап — це про наше майбутнє покоління. У нас не було б України, якби ми забули свою історію. І я вірю, що освіта — це якраз довгостроковий фактор донації у війну та перемогу».

Долучайтеся до спільноти фундаторів іменних стипендій, які змінюють життя студентів та майбутнє нашої України.

Більше про підтримку студентів через стипендії 👉 https://charity.ukma.edu.ua/scholarships/scholarships

Матеріали Дивитись всі