#стипендії

Лауреати стипендій від Фундацій в Україні та США

22.01.2024

У листопаді 2023 року Києво-Могилянські Фундації в Україні та США провели стипендіальний конкурс на 9 стипендій для студентів. Ми вдячні нашим донорам за підтримку юних могилянців, які стануть наступним поколінням лідерів в Україні: Богдан та Віра Боднаруки з Товариства Української Мови, пані Зірка Воронка, пан Андрій Приходько та спільнота Ukrainian Medical Society of North America. Ці стипендії є великою мотивацією та допомогою для студентів Києво-Могилянської академії.

Команда Фундацій надихається кожним кандидатом і кандидаткою, які подавалися на стипендіальний конкурс. Ми вкотре переконалися, що наші студенти проактивні й талановиті! 

Ми також вітаємо обраних стипендіатів і радо ділимося з вами їхніми історіями:

Василь Овсійчук, лауреат стипендії від Товариства Української Мови 

Студент 2 курсу спеціальності «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)», проактивний та творчий могилянець, який цікавиться українською міфологією та планує працювати над проєктом її популяризації.

 «Я планую створити свою студентську організацію для популяризації української міфології, написати наукову роботу присвячену цій темі, адже культурна спадщина предків України величезна, особливо – міфів». Ми захоплюємося щирою зацікавленістю Василя у збереженні української спадщини: «Щодо наукової роботи, то я планую створювати певні відрядження в населені пункти України (ті, які  зберігають досі свої традиції та вірування) та робити певні колекції міфів, оповідань і аналізувати їх».

 

Назарій Николайчук, лауреат стипендії від Товариства Української Мови

Студент 4 курсу спеціальності «Економіка», талановитий студент з амбітними ідеями та проєктами.

Після участі у програмі академічної мобільності він повернувся до Києва, де продовжив своє навчання та започаткував власний освітній проєкт, який надаватиме підтримку у професійному розвитку: від кар’єрної профорієнтації до освоєння нової професії. «Я бачу велику перспективу у цінності соціальної складової проєкту, який буде спрямований на допомогу нинішнім військовослужбовцям», — зазначає Назарій. 

 

Наталя Коваль, лауреатка стипендії в пам’ять про професора Романа Воронка

Студентка 2 курсу спеціальності «Прикладна математика», юна студентка, яка активно долучається до підтримки українських військових, цікавиться актуальними темами, які допомагають армії: «У вільний від навчання  час я займаюся волонтерською діяльністю – плетінням маскувальних сіток для військових, а також мене дуже цікавить розробка та зборка дронів, використання сучасних технологій у цій справі. Я пройшла відбір на спеціальний курс по конструюванню FPV-дронів, які є просто необхідними для армії зараз».

 

Гліб Калінічев, лауреат стипендії в пам’ять про професора Романа Воронка

Студент 1 курсу магістеріуму спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», який є відданим могилянцем і здібним професіоналом.

«Вже під час здобуття ступеня бакалавра в Києво-Могилянській академії, я переконався у винятковому рівні освітньої діяльності в нашому університеті та, що найголовніше, існуванні надзвичайно дружньої Спільноти, на підтримку якої можна завжди розраховувати». Гліб отримав диплом бакалавра із відзнакою та є сумлінним студентом магістеріуму. 

 

Анастасія Біліченко, лауреатка стипендії в пам’ять про професора Романа Воронка

Студентка 2 курсу спеціальності «Міжнародні відносини», проактивна студентка, яка горить своєю справою. Проходила стажування в Центрі соціальних трансформацій, Школі політичної аналітики, а також учасницею Асоціації студентів-політологів.

«Я щиро переконана, що отримання стипендії буде не лише визнанням моїх зусиль, а й можливістю вкластися у свій подальший розвиток та покращення. Я зобов’язуюсь використати цей шанс не лише для власної користі, але й привнести свій внесок у розбудову позитивного іміджу КМА», — зазначає Анастасія.

 

Дар’я Курбіна, лауреатка стипендії в пам’ять про професора Романа Воронка

Студентка 1 курсу нової в університеті спеціальності «Кібербезпека та захист інформації», яка показує вражаючі академічні результати та особисті якості, знаходить час для волонтерських проєктів та ініціатив.

У своєму мотиваційному листі Дарʼя розповідає про ет, чому обрала саме таку спеціальність: «Для мене кібербезпека — це не тільки захист компаній або пристроїв, а й застереження про дезінформацію, фейки, фальсифікацію, а також підвищення обізнаності про інформаційну гігієну і створення зрозумілих проєктів для всього суспільства». «Я прагну вдосконалювати свої навички та знання, щоб зробити вагомий внесок у цю сферу в нашій країні», — додає студентка.

 

Андрій Деркач, лауреат стипендії в пам’ять Лариси Приходько

Студент 3 курсу спеціальності «Економіка», який є здібним та різностороннім студентом та вже встиг спробувати себе у викладанні курсів соціальної підприємницької діяльності для школярів, роботі для Товариства сприяння оборони України (ТСОУ) та науковій діяльності — зборі даних для дослідження професора Гарвардського університету Даніли Мандіча про досвід українців від початку повномасштабного вторгнення.

«Я завжди прагну досягати нових вершин в освіті та наукових дослідженнях», — зазначає Андрій.

 

Яна Процак, лауреатка стипендії в пам’ять Лариси Приходько

Студентка 3 курсу спеціальності «Економіка», яка вразила нас своєю творчістю. Яна є співтворчинею вийняткового проєкту «Unissued Diplomas», що вшановує памʼять про студентів, які втратили життя у бою за незалежність України, а також є членкинею багатьох студентських організацій в Могилянці: «Бадді НаУКМА», «Mohyla Art Week» та «Спудейське Братство».

«Я справді люблю Могилянку за людей, за викладачів та ком’юніті, яке вона створює навколо себе. Всі люди тут мають такий шалений запал всередині, який мотивує робити більше і більше», — зазначає Яна у своєму мотиваційному листі.

 

Сніжана Коломієць, лауреатка стипендії від Ukrainian Medical Society of North America

Студентка 4 курсу спеціальності «Соціологія», яка вже є активною учасницею галузі науки та працювала над соціологічними дослідженнями з видатною професоркою Тамарою Марценюк. 

«Мене надзвичайно захопив процес проведення справжнього соціологічного дослідження та можливість стати частиною наукової спільноти свого університету», —ділиться з нами Сніжана.

 

Ми пишаємося нашими студентами та надихаємося їхніми здібностями й ідеями. Ми переконані, що підтримка студентів – це співтворення майбутнього України. Якщо ви хочете  заснувати іменну стипендію або зробити разовий внесок у стипендійний фонд, детальніше можна переглянути в цьому матеріалі.

 

Матеріали Дивитись всі

#кампус

Завершено реставраційні роботи фасаду Староакадемічного корпусу

#про_нас

Києво-Могилянська Фундація запустила сторінку Buy me a coffee для Могилянки

#про_нас

Познайомся з тими, хто мотивує: серія зустрічей із успішними випускниками Могилянки

#співпраця

Підтримка Фундацією студентських ініціатив: пів року співпраці із «Взаємодопомогою від НаУКМА»

#стипендії

Зоя Литвин заснувала першу викладацьку стипендію в Києво-Могилянській Фундації в Україні

#стипендії

Студенти Могилянки закрили збір на премію памʼяті професорів Т. Балабушевич та М. Кірсенка за одну добу

#про_нас

Досягнення Фундації за перші півроку діяльності

#про_нас

Історія випускника-засновника Фундації: Тарас Лукачук

#стипендії

Вітайте наших перших стипендіатів

#стипендії

Чому люди засновують іменні стипендії в Києво-Могилянській академії? Історії наших Фундаторів